Çalışma Saatlerimiz

Her gün, 09:00 - 18:30

Bize Ulaşın

0224 503 42 05

Bize Yazın

kurumsal@drynielsen.com

Image

LOSTRA

Lostra Nedir?

Lostra, günümüzde ayakkabı tamiri, çanta tamiri, ayakkabı boyama vb. işlemler için kullanılan genel bir terimdir. Eskiden ayakkabı boyacıları vardı. Şimdi aynı dükkanda hem boyama, hem dikim, hem de tamiri yapılan işletmelere dönüşmüştür.

Lostranın kökeni İtalyanca'dır. Kelime anlamı olarak lostra; ayakkabılar için temizlik, tadilat, boya, bakım, parlatma gibi işlemleri kapsayan genel bir işlemdir. Ayakkabılar zamanla eskir, yıpranır. Dolayısıyla ya yenisini almalı ya da tamir ettirmelisiniz. Yenisini almak sizlere pahalı gelebilir. Onun yerine tamir ettirmek yani onarmak sizler için daha uygun olacaktır.

Ayakkabının dokusu zamanla bozulabilir ve rengi solabilir. Böyle durumlarda ayakkabı bakımı için en etkili ve güvenilir yötem lostra işlemi uygulamaktır. Lostra işlemi sırasında kullanılan yöntemler sayesinde ayakkabıda meydana gelen hasarlar giderilmeye çalışılır. Bu işlem sırasında ayakkabının kalitesi korunarak kullanım ömrünün uzaması sağlanmış olur. Ayakkabılarının temizliği hem iyi bir görünüm hem de ayak sağlığı için oldukça önemlidir. Rahatlığına alıştığınız ayakkabılarınızı uzun yıllar giymeye devam etmek istiyorsanız mutlaka lostra hizmetinden faydalanmalısınız.

whatsapp