Çalışma Saatlerimiz

Her gün, 09:00 - 18:30

Bize Ulaşın

0224 503 42 05

Bize Yazın

kurumsal@drynielsen.com

Image

DRY NIELSEN Kuru Temizleme'ye Hoş Geldiniz

BİZ KİMİZ?

Kuru temizleme sektörünün öncü firmalarından biri olan’’ DRY NİELSEN ‘’ kaliteli ve güvenli hizmette tek adres sloganı ile alanında uzman ,deneyimli kadrosu ve en kaliteli hizmeti sizlere sunabilmek için yeni lokasyonu Soğanlıda hizmet vermeye başladı verdiği profesyonel hizmeti sayesinde kısa sürede büyük ilgi gördü kendisine gösterilen bu ilgiyi uyguladığı yüksek kalite standardı, teknolojik gelişmelerin takibi, personel eğitimine verdiği önem ve koşulsuz müşteri memnuniyetine dayanan hizmet anlayışıyla büyük bir başarıya dönüştürdü.

Temizlikle ilgili birçok ihtiyacınızı tek bir merkezde karşılamayı hedefleyen Dry Nielsen, kuru temizlemenin yanı sıra, ıslak yıkama, ütüleme, terzi,tadilat, halı ve stor perde temizliği gibi birçok hizmeti sunmakta ve öte yandan zengin kampanyaları ile müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Kolay bir iletişim ağı oluşturmak için web sitemiz üzerinden sipariş alabiliyor veya bir telefonunuzla iletmiş olduğunuz adresinizden ürünlerinizi alıp tekrar adresinize bırakıyoruz bu sayede zamanınızı harcamadan sunmak istediğimiz kaliteli hizmeti sizlere sunuyor ve hayalinizde ki temizlik için çalışıyoruz.

MİSYONUMUZ

Dry Nielsen misyonu; kurum hizmetlerinin hedef, ilke ve stratejileri doğrultusunda:

 • Kaliteli ve güvenli birinci sınıf hizmet verebilmek.
 • Müşterilerin ve çalışanların memnuniyetini ön planda tutmak.
 • Mağazalarını çağdaş teknolojilerin gelişmiş sistemleriyle donatmak.
 • Toplumu kuru temizleme konusunda bilinçlendirmek.
 • Toplum yaşamını kolaylaştıracak yeniliklere imza atmak.

VİZYONUMUZ

’Dry nielsen’’ değişen ve gelişen dünya koşulları içerisinde, geleceğe yönelik bir anlayışla sektöründe liderliğini koruyarak ülkesi için sektöre kattığı yeni değerlerle aranan bir marka olacaktır.

DEĞERLERİMİZ

 • Topluma ve ülkeye katkı
 • Güvenirlik
 • Çevreye duyarlılık
 • Yenilikçilik
 • Takım ruhu
 • Doğruluk, dürüstlük
 • Kalite odaklılık
 • İş ve sorumluluk bilinci
 • Güleryüzlülük

128

Hızlı Teslimat

485

Mutlu Müşteri

789

Tamamlanan Proje

18

Kişilik Ekip

SIK SORULAN SORULAR

Merak Edilenler

Giysiler üzerinde oluşan lekelerin çıkarılması ve temizlemesi zor olan kumaşların temizlenmesi için özel kimyasal kullanan ve buharlı yöntemlerle temizlik işlemlerinin yapılması işlemine denir.
Dezenfeksiyon ya da dezenfektasyon; Cansız ortamdaki bakteri endosporları dışında kalan patojen mikroorganizmaların öldürülmesi veya üremelerinin durdurulması işlemidir. Bu amaçla kullanılan kimyasal maddelere dezenfektan denir. Dezenfeksiyon sterilizasyon demek değildir
Kuru temizleme makinesinin tamburuna yıkama işlemi için 1/3 oranında çözücü aktarılır. Tambur dönerek çamaşırları altüst ederken, sıcaklığının da 30 derece olması sağlanır. Yıkama işlemi sonrasında çözücü arıtma kazanına iletilir. Buradan da yoğuşturma ünitesine gider. Kuru temizlemede yıkama işlemi 8 ve 25 dakika arasında değişir. Bu leke duruma ve kumaş yapısına bağlıdır. Özellikle hidrokarbon çözücü kullanılıyorsa, bu işlemde kirler yavaş çözüldüğü için, yıkama uygulaması 25 dakikaya kadar sarkabilir.
Bu yöntemde su kullanılmadığı için kuru halı temizleme adını almıştır. Kuru temizleme yönteminde halı deterjan, çözücü ve çok az miktarda su içeren emici bir toz kullanılarak yıkanır. Emici toz, halının üzerine serpilir ve makineler yardımıyla yayılır. 15 dakika kadar bekledikten sonra toz, elektrikli süpürge ile çekilir ve böylece tozun emdiği kirler çekilmiş olur. Yüzeysel temizleme düşünüyorsanız, halının ıslanmasına gerek olmadığı için bu yöntemi deneyebilirsiniz.
Koltuk temizliği hijyen bir yaşam alanı için yapılması gereken önemli bir iştir. Kullanmış olduğmuz koltuklar zamanla kirlenebiliyor ve zaman içinde mayt ve bakteri ortamı olabilmektedir. Koltuk silme ile koltuk temizliğini karıştırmamak gerekir. Koltuk silme işlemi koltukların yüzeyinde bulunan kiri aşağıya doğru iterek kumaşın altındaki süngere geçiriren ve hijyen olmayan sorunlu bir temizlik işlemidir. Koltuk temizliği ise; koltuk temizliği konusunda profesyonel firmalar tarafından profesyonel makinelerle özel kimyasallar ile özen gösterilerek yapılan bir iştir. Koltuk temizliği hijyen bir yaşam alanı için yapılması gereken önemli bir iştir.
Lostra; ayakkabı bakımı dendiğinde akla gelecek olan boyama, yapıştırma, dikme, parlatma gibi tüm işlemleri bünyesinde barındıran, küreselleşen dünya ile tüm bu ibarelerin yerini almış günümüzde oldukça revaçta olan bir sözcüktür.
Tadilat ve terzi hizmetiyle sizin için değerli olan giysilerinizi ilk günki haline döndürebilir veya pantolon paçasının boya göre kıvrılması, pantolon ile eteklerin bel kısımlarının bedene uydurulması gibi işlerin yanı sıra bozuk fermuarları değiştirebilir,ceket kollarını uzatabilir ya da kısaltabilmektedirler.
Kolay ütü yapmanın püf noktaları:
Ütü yapmaya başlamadan önce dikkat edeceğiniz birkaç nokta ile bu süreci daha zahmetsiz bir hale getirebilirsiniz:
İlk olarak ütü masasının yüksekliğini belinize göre ayarlayın. Fazla alçakta veya yükseklikte olmamasına dikkat edin. Ütü masasının örtüsünün kalın ve temiz olduğunu kontrol edin.
Ütünüzün tabanını kontrol edin. Lekeli taban giysilerinizde lekeye sebep olacaktır. Ütü tabanını nemli bir bezle silerek temizleyebilirsiniz. Ütü tabanını temizlemeden önce, ütünün sıcak veya fişe takılı olmadığını kontrol edin.
Giysilerinizi ütülemeden önce etiketlerini kontrol edip kumaşlarına göre ayırın. İlk önce düşük ayarda ütülenmesi gereken giysilerinizi ütüleyip, daha sonra ısıyı arttırarak diğer kıyafetlerinize geçebilirsiniz.
İpek, kadife ve yün gibi giysilerde parlama meydana gelebilir. Bu yüzden, bu gibi giysilerinizi ütülerken yanınızda mutlaka ütü bezi bulundurun.
Ütülediğiniz giysilerinizi bekletmeden askıya asın. Ütüden ısınan kumaş çok kolay kırışabilir.
Gömlek, hem kadın hem de erkek giysilerinin vazgeçilmez parçalarından biridir. Kıyafetimize şıklık katan gömleğin üzerimizde güzel gözükmesi içinse iyi bir ütü şarttır. Ütülemesi pek de kolay olmayan gömleği etkili bir şekilde ütülemek için aşağıdaki adımları takip edin.
Ütülemeye başlarken kumaşın hafif nemli olmasına dikkat edin. Gerekirse ütünüzün su kısmından su püskürtün veya çok kırışık kısımlar için ütünüzün buharını kullanın.
Gömleği ütülemeye yaka kısmından başlayın. Gömlek yakası nasıl ütülenir diyorsanız: Yakanın önce iç kısmını ütüleyin. Arkasını da ütüledikten sonra ikiye katlayıp kat yerini bir veya iki kez ütüleyin.
Daha sonra kol uçlarını ve omuzları ütüleyin. Omuzları ütü masasına geçirerek ütüleyebilirsiniz.
Kolları ise ütü masasına yatırıp kat yerini ayarlayın. Çift çizgi olmaması için kat yerini dikiş yerine göre ayarlayabilirsiniz.
Gömleğin önünü ütüleyin. Ütü ucuyla düğme aralıklarındaki kırışıklıkları düzeltebilirsiniz.
Ütüyü gömleğin arka kısmını ütüleyerek bitirin. Eğer pili varsa, çift çizgi oluşmasını önlemek için elinizle düzeltin.
Pantolon ütülemek diğer giysilere göre daha zor olsa da, birkaç püf noktaya dikkat ederek kolaylıkla halledebileceğiniz bir iştir. Gömlekte olduğu gibi, pantolonda da kumaşın hafif nemli olması daha rahat ütülenmesini sağlayacaktır.
Ütüye ceplerinden başlayın. Kulağa biraz garip gelse de, pantolonunuzun kırışmaması ve cep izini önlemek için cepleri dışarı çıkararak ütülemelisiniz.
Daha sonra bel kısmını ütü masasına geçirerek ütüleyin. Bel kısmının tamamını pantolonu elinizle döndürerek ütüleyebilirsiniz. Arka cepleri ütülerken düğmeleri ezmemeye dikkat edin.
Şimdi sıra bacak kısmında. Pantolonun bacakları birçoğumuz için en zorlayıcı kısımdır. İşin sırrı ise pantolonda çift çizgi oluşmasını engellemek. Bunun içinse, pantolonu ütü masasına düzgün bir şekilde yerleştirip orta çizgilerinin üst üste geldiğine dikkat edin. Üstte kalan bacağı yukarı doğru katlayın ve altta kalan bacağın orta çizgisini ayarlayarak ütüleyin. Daha sonra katladığınız bacağı açın ve alttakinin tam üzerine gelecek şekilde yerleştirip aynı şekilde ütüleyin. Ütüledikten sonra, pantolonun diğer yüzünü çevirerek aynı işlemi bir kez daha uygulayın. Böylece pantolonun iki yüzü de eşit şekilde ütülenmiş olacaktır.
Çift ütü izi oluşmaması için pantolonu ütülemeye paçanın dikiş kısmından başlayın ve pantolonun kendi izini bozmayın.
whatsapp